Nikdo není bez viny
Posted on: 3.5.2021, by :

Neradi bychom zabíhali do detailů, kdo za to může, prostě se to stalo. Dali jsme přednost lenosti a vlastní pohodlnosti a praktičnosti před rozumem. Necháváme si balit vodu do plastových obalů, které na ní mají škodlivý vliv. Lidé už nevěří kohoutkové vodě (na některých místech České republiky se opravdu není čemu divit), lidé už nevěří ovoci, které není zabaleno v dalších a dalších plastových obalech. Na jednu stranu taková byla nebo možná ještě je – doba, všichni byli uchváceni plastem. Jednoduchá a levná výroba. Sfoukne se s ním takzvaně spousta věcí. Jen když se takhle díváte do obrazovky vašeho telefonu nebo notebooku, zkuste odvrátit zrak a všimnout si, co všechno kolem vás (včetně elektroniky) je z plastu. Měli bychom takové věci eliminovat, protože plast je téměř věčný a u spotřebního zboží to prostě není dobře. Například u takových jednorázových obalů na jídlo – opravdu jsou tak potřebné? Nebylo by lepší jedlé nádobí?

174_banner-1364x1024-kombinace-02

Kupte si sadu na zkoušku

Dobře, tak už jste si přečetli, co byste mohli udělat lépe, teď ještě, jak to udělat. Pokud budete například uspořádávat oslavu nebo rodinnou sešlost a už teď víte, že hostů bude více než dost a také jste si jisti, že nechcete se pak zabývat tím, kdo a jak a kam uklidí a umyje nádobí, nesahejte hned po volbě jednorázových plastových obalů. Samozřejmě dnes už na trhu můžete koupit i obaly z bambusu nebo papíru, které udělají stejnou službu, ale půjdete tou kýženou ekologickou cestou. Ale můžete to udělat ještě lépe. A to třeba nákupem zboží jako jsou jedlé talíře, příbory nebo i kelímky, které hosté budou moci sníst do posledního sousta.

54_bez-nazvu2

Děti budou nadšené

Asi už teď i vy tušíte, že toto jedlé nádobí výhodné sady udělá svou nejlepší službu především v dětské společnosti, protože jako vypít si limonádu a potom si sníst i kelímek, to je prostě hustý, řečeno v dětské dnešní mluvě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup